Lokaty strukturyzowane

Lokaty bankowe to dobry sposób na oszczędzanie i pomnażanie swoich pieniędzy. Nie mniej jednak zanim zdecydujemy się na założenie lokaty należy wybrać rodzaj lokaty jaki nas interesuje, i bank, w którym chcemy założyć depozyt.

Istnieje kilka rodzajów lokat, spośród których trzy wybierane są najczęściej, mianowicie s,a to lokaty terminowe, z dzienną kapitalizacją odsetek i lokaty strukturyzowane. Te ostatnie działają na nieco innych zasadach.
Lokaty terminowe można nazwać lokata tradycyjnymi, ponieważ zakładanie takie lokaty można opisać wyłącznie w trzech krokach. Założenie depozytu, czekanie na odsetki, wypłatę pieniędzy. Lokaty terminowe można założyć najkrócej na miesiąc i w zależności od potrzeb i od oferty banku nawet na kilka lat. Odsetki do lokaty dopisywane są według oprocentowania. W razie wcześniejszej wypłaty depozytu grozi utrata wcześniej naliczonych odsetek.
Z kolei lokaty z dzienna kapitalizacja odsetek, zwinnie omijają podatek belki czyli podatek od zysków kapitałowych. Jest to jedyna lokata, która nie wiąże się z odprowadzaniem podatku. Dzieje się tak ponieważ odsetki na lokacie dopisywane są do depozytu każdego dnia.
Lokaty strukturyzowane to lokaty, które łączą w sobie dwa elementy, dokładnie obligacje i opcje. Obligacje działają jak zabezpieczenie lokaty, dzięki temu inwestor może czuć się bezpiecznie. Z kolie opcje mogą zarówno znacznie pomnożyć jak również zmniejszyć nasze pieniądze. Opcje są jakby zakładem o to jak zachowa się instrument giełdowy. Lokaty strukturyzowane dzielą pieniądze na obligacje i opcje. Osoby, które zakładają taką lokatę składany na depozyt na przykład 1000 złotych, 250 zł to opcje a reszta to obligacje. Stosunek obligacji do opcji powinien być znacznie większy ponieważ daje to większe bezpieczeństwo inwestycji.