Lokaty nocne – zarabiaj, nawet gdy śpisz

Rynek lokat bankowych daje zysk oraz bezpieczeństwo złożonych na lokatach pieniędzy. Zyski dają też lokaty nocne, o których się mówi, że zarabiają nawet we śnie.

Na rynku lokat bankowych jest wiele rodzajów lokat, więc o ten właściwy wybór jest dość trudno. Z pewnością każdy klient tego rynku chciałby, aby jego wybór był jak najlepszy, aby jego lokaty były jak najkorzystniejsze i przynosiły jak najwyższe zyski. Aby jednak tak się stało, należy brać pod uwagę wiele elementów, a nie tylko samo oprocentowanie lokaty.

Przy wyborze jak najkorzystniejszych lokat należy brać pod uwagę również warunki deponowania pieniędzy, sposób naliczania odsetek, częstotliwość kapitalizacji, skutki zerwania lokaty, okres, na jaki można założyć lokatę, to, czy jest to lokata odnawialna itd. Poza tym ważny jest właściwy dobór oraz dopasowanie lokaty bankowej do potrzeb właściciela. Zazwyczaj klienci rynku lokat bankowych są dość dobrze zorientowani w ofertach, a mimo to wielu z nich niekoniecznie wie, na jakich zasadach działają lokaty bankowe. A lokaty nocne? Jak działają i czy są dobrym rozwiązaniem? Stara się to wyjaśnić klientom tego rynku Comperia.pl.

Lokaty nocne działają w nieco inny sposób niż lokaty terminowe, bowiem są ściśle powiązane z rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi. Pozwalają na korzystanie z pieniędzy zgromadzonych na rachunkach na tych samych zasadach, z jakich korzysta się z kont osobistych. Tak jest za dnia, natomiast w czasie nocy część środków zostaje zdeponowana i pracuje na odsetki dla właścicieli rachunków bankowych. Odsetki, jak wiadomo, to zysk właściciela lokaty nocnej. Niestety, właściciele lokat nocnych nie mogą liczyć na duże zyski, ale za zysk można też uznać możliwość korzystania z tych pieniędzy bez narażania się na utratę odsetek oraz na opłaty za przelewy, jakich żądają banki od właścicieli kont oszczędnościowych. Lokaty nocne mogą być alternatywą dla kont oszczędnościowych. I są, przynajmniej dla kont oszczędnościowych z gorszym oprocentowaniem oraz jedną bezprowizyjną wypłatą. Wydaje się też, że są lepszym rozwiązaniem od standardowych lokat terminowych. Poza tym lepiej chyba przyjąć rozwiązanie z lokatami nocnymi niż trzymać pieniądze na nieoprocentowanych kontach osobistych.

Lokaty terminowe oznaczają zamrożenie na określony termin zainwestowanego w nie kapitału. Każdy z klientów tego rynku powinien wiedzieć, na jaki okres chce zamrozić swoje pieniądze i na jaki procent. To do klientów tego rynku należy decyzja.