Lokaty progresywne

Lokaty bankowe to jeden ze sposobów zarówno na oszczędzanie jak również zarabianie pieniędzy. Aby lokaty były opłacalne należy umiejętnie wybrać zarówno ofertę banku jak również rodzaj lokaty bankowej.

Istnieje wiele rodzajów lokat bankowych ostatnio jednymi z najbardziej popularnych są lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek, jednak zapominamy również o lokatach, które mogą przynieść jeszcze większe zyski, mowa o lokatach progresywnych.
Lokaty progresywne w przeciwieństwie do innych lokat umożliwiają dysponowanie zainwestowanym kapitałem,a poza tym oprocentowanie na takich lokatach nie jest stałe lecz systematycznie wzrasta. Na przykład w przypadku lokat terminowych gry wpłacimy pieniądze na depozyt nie możemy wypłacać zainwestowanego kapitały inaczej stracimy wcześniej naliczone odsetki. Inaczej jest gdy zainwestujemy w lokaty progresywne. Tutaj zyski z lokaty możemy wpłacać i wypłacać w dowolnym czasie nic przy tym nie tracąc. Niemniej jednak terminy wypłaty pieniędzy należy ustalić z bankiem przed podsianiem umowy, ponieważ owe terminy muszą być zawarte w umowie. Zazwyczaj możliwość wypłaty środków nie jest większa niż raz w miesiącu.
Poza wypłacaniem pieniędzy z lokaty progresywne należy również wspomnieć o tym, że istnieje również możliwość dopłacania pieniędzy na lokatę, jednak również taka transakcja najczęściej nie może się odbywać częściej niż raz w miesiącu.
Należy jednak zaznaczyć, ze lokaty progresywny są nieco droższe niż inne lokaty (poza rentierskimi) bowiem minimalna pierwsza kwota musi opiewać najmniej niż 500 złotych. Niestety początkowe oprocentowanie jest nieco niższe niż w przypadku standardowych lokat. Warto więc odszukać najlepszą ofertę posługując się informacjami z rankingów ofert, które klasyfikują aktualnie dostępne i najlepsze lokaty progresywne.