Pomoże nam w wyliczeniu zysków

O rynku lokat bankowych można powiedzieć, że ten rynek jeszcze żyje tylko co to za życie. Co to za życie skoro z rynku tego zaczynają uciekać klienci ponieważ oprocentowanie lokat bankowych tak spadło, ze tylko jeszcze nieliczne dają jakieś zyski.

Owszem można jeszcze znaleźć lokaty oprocentowane na 5 procent ale trzeba dokładnie sprawdzić warunki, zapoznać się z regulaminem tych lokat aby dowiedzieć jak lokaty te funkcjonują i na jaki termin są zakładane.

Oferta nadal jest jednak bogata i bardzo zróżnicowana więc w wyborze najkorzystniejszych lokat bankowych pomoże nam nie tylko ranking lokat ale również kalkulator lokat bankowych za pomocą którego można wyliczyć jaki zysk będziemy mieli z takiej czy inne lokaty. Oczywiście tak jak przy innych produktach bankowych sam kalkulator lokat bankowych to za mało i trzeba dokładnie przeanalizować poszczególne oferty i dopiero wtedy decydować się na konkretna z konkretnym zyskiem. Ale jak już na wstępie powiedzieliśmy rynek lokat bankowych przeżywa duży kryzys więc jego atrakcyjność jest mocno dyskusyjna.

Zresztą mamy kryzys i to nie tylko na rynku lokat bankowych, a rynek lokat bankowych jest tylko odzwierciedleniem co dzieje się na rynkach finansowych. Niestety nie jest ten czas kiedy po ataku kryzysu banki wiele straciły i starały się odbudować swoje kapitały a depozyty bankowe były najlepszym sposobem na ich odbudowanie. Dlatego wtedy banki tak walczyły o klientów i dlatego lokaty bankowe były tak wysoko oprocentowane nawet do kilkunastu procent. Ten czas jednak już bezpowrotnie minął i jeżeli dobrze przyjrzeć się ostatnim rankingom sa banki które mają w swojej ofercie lokat oprocentowane nawet na 1 procent.

Trudno zrozumieć mbank który tak lokatę ma w swojej ofercie i jest to w chwili obecnej najgorsza oferta. Ale jest też wiele innych banków które maja niewiele wyżej oprocentowane lokaty i dlatego konieczny wydaje się kalkulator lokat bankowych aby po prostu wyliczyć dla siebie jak najkorzystniejsze lokaty. Oczywiście jeżeli ktoś jeszcze zdecyduje się na lokaty bankowe bowiem jak wiadomo klienci z tego rynku zaczynają uciekać.