Nie zarobimy zbyt wiele

Ponoć jest to ryzyko i bezpieczeństwo w jednej pigułce tylko czy rzeczywiście tak jest a chodzi o to czy takie parametry spełnia lokata strukturyzowana. A taki komfort jest nam potrzebny w czasie kryzysu który nie pozwala nam ani na bezpieczeństwo naszych pieniędzy ale już na ryzyko jak najbardziej.

Przy takich wahaniach kursów walut niczego nie można zaplanować. Najlepiej jeżeli mamy jakieś oszczędności to trzymajmy je na standardowych lokatach, chyba że lokata strukturyzowana jest tak skonstruowana że chroni kapitał. Ale nawet jeżeli to zwykła lokata terminowa zapewni nam jeszcze jakiś zysk a lokata strukturyzowana to jednak nadal wielka niewiadoma z uwagi na fakt że na rynkach inwestycyjnych nadal brakuje koniunktury i nie wiadomo czy trafi się z inwestycją. Prawda jest taka że po zniknięciu z rynku lokaty bez podatku belki lokata strukturyzowana miała ja zastąpić ale nie zastąpiła właśnie dlatego że przyplątał nam się kryzys i na rynkach inwestycyjnych od tej chwili brakuje koniunktury. Ale brak koniunktury sprawił że również na rynku lokat bankowych coraz gorzej się dzieje bowiem od prawie roku rada polityki pieniężnej stale obniża stopy procentowe a to oznacza że również obniża się oprocentowanie lokat bankowych. Z pewnością nie było to dobre dla rynku lokat bankowych bowiem o wiele mniej teraz osób sięga po depozyty bankowe, mało tego coraz więcej osób likwiduje swoje depozyty i przelewa pieniądze na rynek kont bankowych i właśnie na wspomniany rynek funduszy inwestycyjnych. Niestety tylko niektóre banki starają się utrzymać swoją ofertę lokat bankowych na jako takim poziomie i tylko w tym bankach można dostać jakieś przyzwoite oprocentowanie.

Tymi bankami są bgżoptima, idea bank czy lions bank oraz getin banko. Lokaty bankowe są jednak nadal najbezpieczniejszym rynkiem oszczędnościowym na którym możemy spokojnie lokować swoje oszczędności wiedzą że może nie zyskamy zbyt wiele ale z pewnością nie stracimy swoich oszczędności.