Ranking kont bankowych w euro: 2016

Konto walutowe nie należy do powszechnych produktów bankowych, z których korzysta każdy Polak. Jednak w wielu przypadkach taki rachunek okazuje się przydatny, szczególnie jeśli jest prowadzony w euro. Jeśli przymierzasz się do założenia takiego rachunku, sprawdź najnowszy ranking kont walutowych w euro.

Z konta walutowego korzystają nie tylko osoby pracujące za granicą i otrzymujące wynagrodzenie w euro. Funkcjonalność takich rachunków jest o wiele większa.

Przede wszystkim warto posiadać takie konto, gdy spłacamy kredyt w obcej walucie i gdy samemu kupujemy tę walutę poza bankiem, na czym można całkiem dużo zaoszczędzić w ciągu roku. Uniknięcie kosztów przewalutowania może być również przydatne podczas wakacji i wyjazdów zagranicznych. Właśnie na takie przypadki przygotowaliśmy nasz ranking kont walutowych. Wybraliśmy euro, ponieważ to waluta wspólnoty europejskiej, której jesteśmy częścią i wielu Polaków posiada ją w swoim portfelu.

Najlepsze konta walutowe w euro

Układając nasz ranking, wzięliśmy przede wszystkim pod uwagę koszt miesięczny za prowadzenie danego konta walutowego, w skład czego wchodzi także opłata za posiadanie karty oraz dodatkowe korzyści dla właścicieli takich kont.

Miejsce w rankinguBankKonto walutowe w euroOpłata miesięczna za kartęOpłata za prowadzenie kontaKoszt miesięczny za użytkowanie konta
1.Bank SmartSMART Konto EU0 zł0 zł0 zł
2.Bank Zachodni WBKKonto24 walutowe w EUR0 zł2 zł2 zł
3.Bank PekaoEurokonto Walutowe1,59 zł0,99 zł2,58 zł
4.Alior BankKonto Walutowe5 zł0 zł5 zł
5.Millennium BankKonto Walutowe4,44 zł4,44 zł8,88 zł

Kto na podium rankingu?

Nasze zestawienie wygrało SMART Konto EU Banku SMART, które jest naprawdę optymalnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie chce przepłacać za korzystanie z konta walutowego. Nie zapłacimy tutaj ani za otwarcie, ani za prowadzenie rachunku, a do tego możemy liczyć na preferencyjny kurs wymiany walut. Dostęp do rachunku otrzymujemy poprzez aplikację mobilną, a do rachunku wydawane są karty płatnicze Visa PayWave i V Pay. Warto zwrócić uwagę, że za granicą możemy bezpłatnie korzystać z bankomatów, ale już w Polsce pobierana jest opłata 1 EUR za taką operację.

Wiceliderem naszego zestawienia został Bank Zachodni WBK z Kontem24 walutowym w EUR. Jednak tutaj zapłacimy już za prowadzenie rachunku 2 zł. Bankomaty również nie są darmowe – w Polsce zapłacimy 1,11 zł, a zagranicą – 6,66 zł.