Temat rzeka

 
Kredyty, najlepsze lokaty, konta bankowe – temat rzeka. Ostatni produkt, czyli konta bankowe tak ostatnio mocno reklamowane przez niektóre banki jako konta darmowe to jakieś nieporozumienie. Wprost przeciwnie, nie ma nic za darmo, a już z pewnością w bankach. Dlatego coraz więcej płacimy za prowadzenie kont, ponieważ coraz więcej jest ukrytych opłat i dodatkowych usług i coraz więcej kosztują nas kredyty. Z kolei na lokatach zarabiamy coraz mniej – takie są banki. Wracając do kont to podkreślmy, że najczęściej osobiste konta bankowe są nie oprocentowane, albo oprocentowane tak jak na przykład w pekao sa, na 0,01%. Kpiny z klienta i jego pieniędzy. I na tych nieo procentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że są to konta nie oprocentowane. Gdyby pieniądze te zainwestowali w lokaty, bądź złożyli na konta oszczędnościowe mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki od złożonego kapitału. Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które w swojej ofercie mają uczciwie oprocentowane konta /np. bank ochrony środowiska, polbank, toyota bank/ oraz uczciwe warunki. Ktoś kiedyś mocno promował ofertę banku bph kredyty oraz konta bankowe. Z zestawień analityków wynika, że bph kredyty oraz konta ma rzeczywiście konkurencyjne. Ale takich ofert jest wiele i naprawdę trzeba dokładnej analizy przy wyborze dla siebie jak najkorzystniejszej oferty. Pamiętajmy jednak, że kredyty oraz konta najczęściej idą w parze.
Wbrew pozorom wybrać dla siebie najkorzystniejsze konto nie jest sprawą prostą, ale pamiętajmy, że nie bierzemy z wybranym bankiem ślubu. Mamy prawo wyboru, a w razie gdyby bank zaczął kombinować, po prostu zmienić go, a jego konto zmienić na lepsze. Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Różni są doradcy, różne ich opinie i różne są oferty. Najkorzystniejsze są konta najtańsze. Im konto jest tańsze w prowadzeniu tym lepsze. Dlatego trzeba przeglądać rankingi najlepszych kont bankowych, zastosować kalkulator i wybrać dla siebie najlepszą ofertę.. Z ostatnich takich zestawień jasno wynika, że najlepsze oferty kont bankowych mają banki internetowe oraz konta prowadzone elektronicznie. Aktualnie na czele rankingów nadal znajduje się mbank i jefo ekonto. Pamiętajmy, że zawsze lepsze będzie konto internetowe niż konto założone w tradycyjny sposób w tradycyjnym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy też czas i pieniądze.
Jest sporo racji w tej opinii, ale również w bankach tradycyjnych działają systemy elektroniczne i można w nich znaleźć ciekawe propozycje. Dlatego najlepiej powinno się przejrzeć przynajmniej kilka ofert banków internetowych, ale także tradycyjnych i dopiero wtedy podjąć decyzję. Najlepsze lokaty, konta czy kredyty nie istnieją, jednak wielu daje się nabrać na sztuczki banków.