Miesięczne archiwum: Listopad 2011

Temat rzeka

  Kredyty, najlepsze lokaty, konta bankowe – temat rzeka. Ostatni produkt, czyli konta bankowe tak ostatnio mocno reklamowane przez niektóre banki jako konta darmowe to jakieś nieporozumienie. Wprost przeciwnie, nie ma nic za darmo, a już z pewnością w bankach. Dlatego coraz więcej płacimy za prowadzenie kont, ponieważ coraz więcej jest ukrytych opłat i dodatkowych… Czytaj dalej »

Depozyty bankowe

O rynku lokat bankowym niewiele więcej można już powiedzieć ponad to co zostało już powiedziane i napisane. Niewiele, ponieważ sytuacja na rynku depozytów bankowych w zasadzie nie zmienia się od wielu miesięcy. Nadal oprocentowanie lokat bankowych spada i nadal dobra lokata to nie lada gratka, na którą niestety nieczęsto można trafić. Coraz częściej więc na… Czytaj dalej »

Lokata strukturyzowana

Lokata strukturyzowana to bankowy produkt, który pozwala zarabiać zarówno na spadkach jak i wzrostach na giełdzie papierów wartościowych. Jej niewątpliwą zaletą jest gwarancja zachowanych środków poprzez minimalizację ryzyka. Nazwa owego depozytu wywodzi się z jego budowy . Lokaty strukturyzowane składają się bowiem z dwóch części: tej bezpiecznej i tej ryzykownej. Element bezpieczny to obligacje lub… Czytaj dalej »

Lokaty bankowe porównanie

Którą lokatę wybrać? Przed takim wyborem staje dziennie tysiące Polaków. Instytucje finansujące starją się przechwycić środki, które odpływają z funduszy inwestycyjnych.  W związku z tym na niektórych lokatach można zarobić już 6% w skali roku . To jeden z lepszych momentów w historii na lokację pieniędzy w depozytach bankowych. Mimo tak pozytywnych prognoz nadal nie… Czytaj dalej »