Inwestycja w złoto – lepsze od lokaty?

Złoto to nie tylko symbol bogactwa, ale także dla wielu metoda lokowania funduszy, działająca na kształt lokaty inwestycyjnej. Popularność tego surowca spowodowana jest utrzymującym się od 2 lat wzrostem jego wartości. Czy fakt, że złoto przechowuje wartość majątku pozwoli mu wzbić się na wyżyny współczesnych metod pomnażania pieniędzy?

Inwestycja w złoto – metodą na trudne czasy?
W ostatnim czasie ta metoda inwestowania wzbudza zainteresowanie inwestorów. Złoto z całą pewnością sprawdza się w czasach pełnych zagrożeń i destabilizacji. Kryzys gospodarczy jaki w tym momencie możemy obserwować na pewno zalicza się do wymienionej kategorii, stąd wzrost popularności tej metody inwestowania. Od 17 października możemy inwestować w sztabki złota wyprodukowane w Mennicy Wrocławskiej na potrzeby poszerzenia oferty Alior Banku. Klienci bankowi mają możliwość zakupu sztabek złota ważącego 1 g, 5 g, 10 g oraz 1 uncja. Sprzedaż większych jest możliwa tylko na zamówienie. Warto wspomnieć, że koszt inwestycji za 1 gram złota wynosi 239 złotych.

Czy inwestycje w złoto zastąpią lokatę?
Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, gdyż wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klienta. Inwestycja w złoto jest jednak mimo wszystko bardziej ryzykowna, ze względu na spadek jego wartości. Jest to najlepsza metoda dla pesymistów, gdyż złoto sprawdza się w tak niestabilnych czasach, jak okres rozruchów, czy wojen. Lokaty inwestycyjne mimo niewielkiego zysku dają coś o wiele cenniejszego – bezpieczeństwo. Aktualnie dzienne lokaty biją rekordy popularności, ze względu na możliwość uniknięcia płacenia podatku dochodowego. Mimo wysokiej inflacji zagrażającej zyskom z lokat i coraz mniejszemu zaufaniu klientów do banków dla większości osób lokata wygrywa ze złotem.