Oblicza zdolność kredytową Sam.

Nie wszyscy wiedzą, że zdolność kredytową można obliczyć samodzielnie. Nie są to obliczenia, równe wyliczeniom bankowym ale mogą wspomóc naszą decyzję o zaciągnięciu pożyczki.

Wielu ludzi decyzje o zaciągnięciu pożyczki pochopnie wybierając bank, który znajduje się na przykład blisko naszego domu. Natomiast nie wiele z tych osób orientuje się, że w sieci istnieją narzędzia, które pomagają w wyborze najlepszego kredytu.

Dlatego sam oblicz zdolność kredytową za pomocą kalkulatora rat kredytu. Jest to proste narzędzie dostępne w sieci za darmo. Znajduje się na wielu serwisach internetowych związanych z finansami, jak i bezpośrednio na stornach oficjalnych internetowych banków. Korzystanie z takiego kalkulatora jest bardzo proste. Wystarczy zacząć od wpisania najważniejszego elementu, mianowicie, kwoty na jaką chce się zaciągnąć kredyt. Później należy kolejno uzupełnić pola określając wysokość oprocentowania i czas spłaty rat kredytu.

Nie ważne jaki kredyt chcemy zaciągnąć, kalkulatory dostosowane są do każdego rodzaju kredytu, zaczynając od kredytów samochodowych, kończąc na kredytach hipotecznych. W zależności od tego jaka pożyczka cie interesuje, oblicz zdolność kredytową za pomocą kalkulatora rat kredytowych. Oczywiście nie będzie wynik, który całkowicie zrówna się z wynikiem obliczonym przez konsultanta bankowego ale będzie to pierwszy krok do podjęcia decyzji o zaciągnięciu pożyczki.

Osoby, które zdecydowały w jakim banku chcą starać się o kredyt, powinny skorzystać z kalkulatora kredytowego dostępnego na stornie internetowej tego banku. Na przykład bank PKO BP oferuje kalkulator, z którego pomocą można obliczyć kredyt gotówkowy „max pożyczka mini rata”. Wynik tego kalkulatora może być bardzo podobny w wysokością raty zaproponowaną bezpośrednio przez bank.