Bezpłatne konto, czy darmowe przelewy-co ważniejsze w koncie?

Czujesz, że płacisz dużo za konto bankowe? Chcesz je zmienić, ale w zalewie ofert bankowych, nie wiesz, które konto osobiste jest najlepsze? Na co zwrócić uwagę wybierając je? Co bardziej wziąć pod uwagę: bezpłatne konto, czy darmowe przelewy? Przemyśl dokładnie swój wybór, bo na koncie bankowym można sporo zarobić, lub sporo przepłacić.

Nowy rodzaj kont: bank płaci tobie
Ostatnio banki zaczynają wprowadzać nowy rodzaj kont, w ramach których płaca klientom za konkretne operacje: przelew do inne banku, transakcję kartą, stałe zlecenie. W ten sposób chcą przyciągnąć nowych klientów. A z drugiej strony klient może nie tylko nie płacić z konto bankowe, a wprost na nim zarobić. Szczególnie jeśli posiada wolne środki na inwestycje, to na dobrym koncie oszczędnościowym dołączonym do rachunku osobistego. Trzeba jednak pamiętać, że to ile możemy zarobić na koncie bankowym jest limitowane i nie musi być podstawą do wyboru najlepszego konta bankowego.
Konto internetowe zwykle najtańsze
Poszukiwanie najtańszego konta bankowego trzeba zacząć od kont internetowych. To tego typu rachunki wydają się być najtańszymi. I w wielu przypadkach takie są. Bezpłatne konto w takim przypadku to standard. Zwykle przelewy są również bezpłatne. Karta debetowa zwykle już kosztuje, względnie opłaty można uniknąć dokonując odpowiedniej liczby transakcji w ciągu miesiąca. Ale czy konto internetowe zawsze spełni swoją rolę? Dla tych, którzy potrzebują wizyt w oddziale lub specyficznych usług doradcy bankowego, tego typu rachunek osobisty będzie niewystarczający.

Oceniaj całokształt
Co więc brać pod uwagę wybierając rachunek bankowy? Dla każdego jest ważne co innego. Dla osób, które wykonują mało operacji bankowych bezpłatne konto (czyli brak prowizji za jego prowadzenie), powinien być priorytetem. Dla osób, które wykonują do transakcji zarówno internetowych, jak i w oddziale idealne będzie konto, którego całkowity koszt będzie minimalny. Może być to konto z prowizją za prowadzenie, o ile w ramach tej opłaty inne usługi będą bezpłatne (np. bankomaty, czy stałe zlecenia). Poza tym, wybierając konto bankowe należy wziąć pod uwagę dodatkowe usługi dołączone do konta: możliwość zaciągnięcia debetu, kredytu, karty kredytowej lub innych usług jeśli jesteś przedsiębiorcą. Wybór więc konta, to nie tylko odpowiedź na pytanie: bezpłatne konto, czy darmowe przelewy.