Miesięczne archiwum: Kwiecień 2012

Najkorzystniejsze lokaty

Gdzie lokować swoje oszczędności? Jak wiemy lokaty omijające podatek belki odeszły do lamusa. Czy nie istnieje żadna, równie atrakcyjna oferta bankowa jak lokaty jednodniowe. W związku z łataniem dziury budżetowej nasz kraj nie szuka pieniędzy ze źródeł innych, niż z naszych kieszeni. Jest to praktyka znana nam nie od dziś, że nie zabiera się najbogatszym,… Czytaj dalej »

Jak działa lokata strukturyzowana?

Lokata strukturyzowana jest jednym z nowszych produktów, które do dyspozycji ma każdy klient bankowy. Chociaż może powiedzenie „każdy” jest w tym kontekście nie do końca słuszny z dwóch powodów. Przede wszystkim dlatego, że ledwie trzy banki dają możliwość, by korzystać z tego rodzaju lokat, po drugie nie każdy będzie w stanie podjąć tę odrobinę ryzyka,… Czytaj dalej »

Dynamiczny procent na lokacie

Lokaty bankowe dzielą się na takie, które mają stałe oprocentowanie oraz na takie, których oprocentowanie zmienia się wraz z trwaniem depozytu. Do takich lokat zaliczamy depozyty progresywne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że w pierwszym miesiącu lokata oprocentowana jest na minimalny procent zaś w ostatnim osiąga bardzo wysokie pułapy. Podstawowym podziałem lokat bankowym jest kategoryzacja… Czytaj dalej »

Lokaty jednodniowe bankowe

Wiele osób myli lokaty o dziennej kapitalizacji odsetek z lokatami jednodniowymi. Między tymi dwoma produktami depozytowymi istnieje jednak kilka zasadniczych różnic. Lokata jednodniowa jest innowacyjnym depozytem, która oferują realnie wyższe oprocentowanie od oprocentowania lokaty bankowej. Lokata jednodniowa może jednak nie musi być depozytem o dziennej kapitalizacji odsetek. Oczywistym jest , że jest to ogromna zaleta… Czytaj dalej »