Miesięczne archiwum: Luty 2012

Operacje godne uwagi

Z pewnością czas pończoch i skarpet, w których upychaliśmy kiedyś nasze oszczędności minął już bezpowrotnie, mimo, iż nadal w swoich domach nasi rodacy przetrzymują około 80 miliardów złotych. Wprawdzie jest to prawie dziesięciokrotnie mniej niż Polacy mają na kontach bankowych, ale nadal jest to pokaźna kwota, którą przecież można w jakiś bardziej sensowny sposób zagospodarować.… Czytaj dalej »

Struktury

Inwestowanie to nie łatwa sztuka, która powinna w mniejszym lub większym stopniu interesować wszystkich konsumentów. Niepewne finansowo czasy są bowiem silnym argumentem do tego, aby rozpocząć dodatkowe pomnażanie własnych oszczędności. Do niedawna popularne lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek odchodzą powoli do lamusa. W związku z tym należy obrać inną metodą inwestycyjną. Rozwiązaniem mogą być lokaty… Czytaj dalej »

Zysk z lokaty walutowej

Jak zarabiać na lokatach walutowych? Zysk z lokaty walutowej zależy od sytuacji na rynku walutowym. Owszem istnieje możliwość dużego zarobku, jednak nie jest to pewne rozwiązanie. Bezpieczny, sukcesywny zysk czy rosyjska ruletka z obcą walutą? Różnica w oprocentowaniu lokat w złotówkach a lokat walutowych we frankach, dolarach czy funtach jest ogromna. Lokaty w rodzimej walucie… Czytaj dalej »