Różne opinie

lokata codzienna Getin Bank

  Na temat Getin Banku jest wiele opinii, pozytywnych i mniej pozytywnych. Zresztą każdy bank ma wśród klientów zwolenników i przeciwników. Taka polaryzacja opinii jest w pełni uzasadniona i zawsze będzie obecna. Z pewnością jest to bank, który przyciaga uwagę klientów, nawet wtedy kiedy jego decyzje bywają kontrowersyjne. Jak chciażby jeden z najwyższych speadów i z pewnością taka decyzja bankowi specjalnie klientów nie przysparza. Ale bank proponuje też ciekawe produkty i usługi i co najważniejsze konkurencyjne. Na przykład lokata codzienna Getin Bank, zupełnie przyzwoicie oprocentowana bo na 5,5% i na zupełnie przyzwoitych warunkach. Zaznaczmy, że lokata codzienna Getin Bank zakładana jest przez internet. Jak sama nazwa wskazuje jest to lokata z dzienną kapitalizacja odsetek i w chwili obecnej jest naprawdę atrakcyjną lokatą. Prawdopodobnie tylko do 1 lipca, bowiem od tego okresu znikną już z rynku lokat bankowych lokaty jednodniowe. Ale póki co lokata codzienna Getin Banku jest w chwili obecnej jedna z najlepszych ofert i na przykład w rankingu Comperii zajmuje w tej chwili piąte nmiejsce.

  – Było tuż przed 17,00 gdy wszedłem do oddziału tego banku, więc myślałem, że to lipa z miodem i wszyscy już leżą do góry brzuchami. A jednak nie, ekipa młoda, każdy przy swoim biurku, z uwagą słuchali co do nich mówią klienci i ze spokojem tłumaczyli różne sprawy. Może trafiłem na taki oddział, może nie mam obiektywnego spojrzenia, ale ten Getin tak ostro „jechany” okazał się ok. Ludzie szanują tam pracę.  Może nie płacą tam kokosów, ale czasami trzeba zacisnąć ząbki, szczególnie jak się jest młodym na dorobku- stwierdził klient z Wrocławia.
  – Na temat Getin Banku – podobnie zresztą jak na temat każdego banku – komentarze są skrajnie różne i w zasadzie powinniśmy już się do tego przyzwyczaić. Chociaż nie wszyscy potrafią, a szczególnie ci, którzy mają przykre doświadczenia ze współpracy z bankiem. Na przykład klient z Warszawy całkowicie nie zgadza się z opinią mieszkańca Wrocławia i stwierdzą: „Może faktycznie patrząc z boku wszystko jest ok. Ale uwierzcie mi proszę, będąc klientem – Nie jest OK. Sam bank to jedna wielka Gwiazdka pod każdą jedną umową – to przecież oni pierwsi zaczęli wprowadzać do umów depozytów nielegalne zapisy np o opłatach karnych związanych z zerwaniem lokaty nie w dniu zapadalności. To oni pierwsi zaczęli pisać dużym drukiem w tabelach oprocentowania wartości brutto, chociaż naliczane były netto itp. Ja tego nie wymyśliłem”. A więc potwierdza się, że ilu zabierających na ten temat głos tyle opinii – stwierdził znawca tego rynku.

  Bezpłatne konto, czy darmowe przelewy-co ważniejsze w koncie?

  Czujesz, że płacisz dużo za konto bankowe? Chcesz je zmienić, ale w zalewie ofert bankowych, nie wiesz, które konto osobiste jest najlepsze? Na co zwrócić uwagę wybierając je? Co bardziej wziąć pod uwagę: bezpłatne konto, czy darmowe przelewy? Przemyśl dokładnie swój wybór, bo na koncie bankowym można sporo zarobić, lub sporo przepłacić.

  Nowy rodzaj kont: bank płaci tobie
  Ostatnio banki zaczynają wprowadzać nowy rodzaj kont, w ramach których płaca klientom za konkretne operacje: przelew do inne banku, transakcję kartą, stałe zlecenie. W ten sposób chcą przyciągnąć nowych klientów. A z drugiej strony klient może nie tylko nie płacić z konto bankowe, a wprost na nim zarobić. Szczególnie jeśli posiada wolne środki na inwestycje, to na dobrym koncie oszczędnościowym dołączonym do rachunku osobistego. Trzeba jednak pamiętać, że to ile możemy zarobić na koncie bankowym jest limitowane i nie musi być podstawą do wyboru najlepszego konta bankowego.
  Konto internetowe zwykle najtańsze
  Poszukiwanie najtańszego konta bankowego trzeba zacząć od kont internetowych. To tego typu rachunki wydają się być najtańszymi. I w wielu przypadkach takie są. Bezpłatne konto w takim przypadku to standard. Zwykle przelewy są również bezpłatne. Karta debetowa zwykle już kosztuje, względnie opłaty można uniknąć dokonując odpowiedniej liczby transakcji w ciągu miesiąca. Ale czy konto internetowe zawsze spełni swoją rolę? Dla tych, którzy potrzebują wizyt w oddziale lub specyficznych usług doradcy bankowego, tego typu rachunek osobisty będzie niewystarczający.

  Oceniaj całokształt
  Co więc brać pod uwagę wybierając rachunek bankowy? Dla każdego jest ważne co innego. Dla osób, które wykonują mało operacji bankowych bezpłatne konto (czyli brak prowizji za jego prowadzenie), powinien być priorytetem. Dla osób, które wykonują do transakcji zarówno internetowych, jak i w oddziale idealne będzie konto, którego całkowity koszt będzie minimalny. Może być to konto z prowizją za prowadzenie, o ile w ramach tej opłaty inne usługi będą bezpłatne (np. bankomaty, czy stałe zlecenia). Poza tym, wybierając konto bankowe należy wziąć pod uwagę dodatkowe usługi dołączone do konta: możliwość zaciągnięcia debetu, kredytu, karty kredytowej lub innych usług jeśli jesteś przedsiębiorcą. Wybór więc konta, to nie tylko odpowiedź na pytanie: bezpłatne konto, czy darmowe przelewy.

  W świecie lokat

  Na rynku lokat bankowych niewielkie zmiany, aczkolwiek część banków zdecydowała się nieznacznie podnieść oprocentowanie swych lokat i do tych banków należy zaliczyć alior bank, aig bank, allianz bank oraz deutsche bank. Coraz więcej też banków decyduje się na rozszerzenie swojej oferty o lokaty jednodniowe z dzienną kapitalizacja odsetek i bez podatku belki. Do tych banków dołączyły więc kolejne, czyli allianz, fm bank oraz inteligo. Nie mniej sytuacja na rynku lokat bankowych nadal jest nie najlepsza. Czy istnieje dobra lokata?

  – Rzeczywiście najlepiej nie jest. Stały spadek oprocentowania lokat bankowych trudno nazwać ciekawym zjawiskiem. Niestety też korzystna lokata – korzystna lokata dla klienta, a nie banku – zdarza się już coraz rzadziej. Depozyty bankowe nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś i nikt nie może zagwarantować, że kiedyś jeszcze będą. Prawdą jest też, że jeżeli banki w ogóle wykonują jakiekolwiek ruchy w kierunku uatrakcyjnienia swoich ofert, to są to rzadkie przypadki i zazwyczaj kosmentyczne. Bywa wprawdzie, że banki obniżając oprocentowanie lokat krótkoterminowych w zamian podwyższają oprocentowanie lokat długoterminowych, ale są to sporadyczne przypadki. Poza tym lokaty długoterminowe nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem, ponieważ nikt się specjalnie nie kwapi do zamrażania na tak długi okres swoich pieniędzy. Dlatego lokaty roczne, dwu lub trzyletnie są jak na razie w odstawce na tym rynku. Największym natomiast wzięciem nadal cieszą się lokaty 1, 3 i 6 miesięczne. Najczęściej też wybierana jest lokata z dzienną kapitalizacją odsetek i póki co jest to chyba jedyna dobra lokata, a to z tego powodu, ponieważ unikają podatku Belki – stwierdził doradca finansowy.

  Wiele banków równolegle oferuje także zupełnie nieźle oprocentowane konta oszczędnościowe. Jest to konkurencyjna oferta, bowiem jak wiadomo konta oszczędnościowe mają taką zeletę, że można z nich wybierać pieniądze bez groźby utraty odsetek. Problem tylko w tym, że tylko jedna w miesiącu wypłata jest bezbezpłatna, za każdą następną bank już każe sobie płacić. Co więc mają wybrać klienci, lokaty czy konta oszczędnościowe?

  Optymalnie lokować

  – Mam juz dość ciągłego biadolenia i narzekania na nieuczciwe banki, nieprofesjonalnie zarządzane firmy finansowe, na zaniedbany i stale reanimowany rynek depozytów bankowych i złych doradców kredytowych. Jednocześnie nie twierdzę, że wszystkie banki są profesjonalne, uczciwe i przyjaźnie nastawione do swoich klientów. Zapewniam jednak, że takie również istnieją. Tak jak nie wszyscy doradcy finansowi są z prawdziwego zdarzenia fachowcami, a rynek depozytów bankowych opływa jedynie w atrakcyjne i lukratywne propozycje. Ale potrafię przytoczyć co najmniej kilka przykładów profesjonalnego podejścia do swojej pracy oraz klientów przez pracowników bankowych oraz doradców finansowych. Wśród nich wymieniłbym Open Finance oraz bank PKO BP. Przede wszystkim przy depozytach Openfinance należy do czołówki oferujących najwyżej oprocentowane depozyty bankowe i w Open Finance póki co najlepsza lokata to nie tylko reklama. Na przykład lokata optymalna. Zakładana jest na 3, 6 i 12 miesięcy. Oprocentowanie tych lokat sięga odpowiednio 3 m-ce – 4,85%, 6 m-cy – 5% oraz 12 m-cy – 5,25%. Jest to oprocentowanie bez podatku Belki. Lokaty takie można zakładać mając w kieszeni od 500 zł do 15 000 zł. Generalnie jednak ich ilość jest nieograniczona. Moim zdaniem jest to w tej chwili najlepsza lokata na rynku, chociaż nie wszyscy oczywiście muszą się ze mną zgadzać – stwierdził jeden z klientów Open Finance.
  Jeżeli ktoś na przykład posiada środki do zainwestowania ponad wspomniane 15 000 złotych może takich lokat założyć kilka bądź kilkanaście. Open Finance nie ogranicza swojej oferty. Poza tym ma także w swojej ofercie lokaty internetowe, pół na pół, lokaty terminowe 24 i 36 miesięcy, polisolokaty i lokaty strukturalne. Oferta jest więc bardzo bogata i atrakcyjna.
  – To prawda, dlatego dziwię się niektórym osobom, które gdy Open Finance obniżyło oprocentowanie jednej z lokat podniosły larum. Przecież i tak oferta Open Finance jest jedną z najlepszych na tym rynku. Można oczywiście zakładać lokaty na rynku złota, można też w połączone z pakietami inwestycyjnymi, ale jest to ryzyko, a z zyskiem też różnie bywa. Natomiast bank PKO BP, tak wyszydzany i atakowany na różnych forach, nadal ma jedne z najlepszych ofert kredytów gotówkowych, mieszkaniowych oraz kredytów dla studentów. A jego najlepsza lokata 9+9 cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem klientów – stwierdził znawca tego rynku.