Miesięczne archiwum: Maj 2013

Tych lokat już nie ma na rynku

Zmienne są koleje losu rynku lokat bankowych i zmieniają się jak w kalejdoskopie chociaż ostatnio rynek ten ustabilizował się na dość Niskiem poziomie. Sprawiły to spadki stóp procentowych które rada polityki pieniężnej serwuje nam od listopada ubiegłego roku. Czy w takiej sytuacji można się dziwić że spada również oprocentowanie lokat bankowych? A przecież oprocentowanie lokat… Czytaj dalej »

Lokata online-jak ją założyć

Lokaty bankowe to jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy, które w zasadzie same na siebie zarabiają, inwestorzy nie muszą robić nic poza wybraniem odpowiedniej lokaty i czekaniem na odsetki. W dzisiejszych czasach banki niemal wszystkie usługi, poza tradycyjnym sposobem oferują również przez internet, nikogo więc nie powinna dziwić możliwość założenia lokaty online. Sprawdźmy więc… Czytaj dalej »

Lokata w Meritum banku kusi

W ostatnim czasie banki miały ewidentną tendencję do tego aby dawać swoim klientom możliwość otwarcia lokaty na krótki okres czasu. Z tego szablonu wyłamał się jednak Bank Pocztowy, który oferuje dzisiaj depozytariuszom lokatę opiewającą na 36 miesięcy. Jest to jednak bardzo długi okres zamrożenia środków finansowych. Porównanie lokat bankowych w ostatnim czasie wypada względnie blado.… Czytaj dalej »