Tych lokat już nie ma na rynku

Tych lokat już nie ma na rynku lokaty stopy podatek Zmienne są koleje losu rynku lokat bankowych i zmieniają się jak w kalejdoskopie chociaż ostatnio rynek ten ustabilizował się na dość Niskiem poziomie. Sprawiły to spadki stóp procentowych które rada polityki pieniężnej serwuje nam od listopada ubiegłego roku. Czy w takiej sytuacji można się dziwić że spada również oprocentowanie lokat bankowych? A przecież oprocentowanie lokat bankowych przekłada się na konkretny zysk właściciela lokaty. Owszem jest jeszcze współczynnik inflacji który powinniśmy odjąć oraz podatek od zysku zwany również podatkiem belki. Dlaczego jest on tak ważny dla tego rynku? A no dlatego że od zysku powinniśmy odjąć również podatek a jeszcze niewiele ponad rok temu były na rynku lokat bankowych lokaty bez podatku belki. Czy to możliwe? Oczywiście lokaty bez podatku belki było możliwe z uwagi na codzienną kapitalizację odsetek i zaokrągleniach po których podatek nie mógł być pobierany. Nic więc dziwnego ze lokaty bez podatku belki cieszyły się największym zainteresowaniem klientów tego rynku bo kto chciałby fiskusowi płacić podatki. A jeżeli podatek nie był odprowadzany to znaczy że zostawał w kieszeni właściciela lokaty. Niestety lokaty bez podatku belki zostały zlikwidowane przez resor finansów poszukujący środków na łatanie dziurawego budżetu państwowego i atrakcyjność tego rynku wyraźnie zmalała. A później jeszcze do spadku tej atrakcyjności przyczyniła się i nadal przyczynia rada polityki pieniężnej która już od prawie siedmiu miesięcy stale obniża stopy procentowe co skutkuje natychmiastową obniżka oprocentowania lokat bankowych. W związku z tym już tylko jeden bank ma w swojej ofercie lokatę z oprocentowaniem 6 procent natomiast pozostałe banki proponują swoim klientom znacznie niżej oprocentowane depozyty. Początkowo klienci tego rynku myśleli że jeżeli znikły lokaty bez podatku belki to banki w inny sposób jakoś je uatrakcyjnią na przykład poprzez podniesienia oprocentowania lokat standardowych. Ale nic z tego nawet kiedy stopy procentowe były podwyższane banki nie podwyższały oprocentowania lokat a niektóre nawet obniżały.

  Lokata online-jak ją założyć

  Lokata online-jak ją założyć lokaty lokata online lokata przez internet Lokaty bankowe to jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy, które w zasadzie same na siebie zarabiają, inwestorzy nie muszą robić nic poza wybraniem odpowiedniej lokaty i czekaniem na odsetki. W dzisiejszych czasach banki niemal wszystkie usługi, poza tradycyjnym sposobem oferują również przez internet, nikogo więc nie powinna dziwić możliwość założenia lokaty online. Sprawdźmy więc z czym wiąże się założenie lokaty przez internet. Lokata online oferowana jest zarówno przez banki komercyjne jak również banki internetowe, niemal wszystkie proponują klientom korzystnie ze wszystkich usług również za pośrednictwem internetu. Założenia lokaty online jest jedną z prostszych czynności, która nikomu nie powinna sprawić trudności. Lokata online krok po kroku. Jeżeli więc interesuje nas założenie lokaty przez internet na początek musimy wybrać korzystną ofertę, pomogą nam w tym rankingi lokat bankowych bądź kalkulatory obliczające odsetki. Należy zaznaczyć, że jeśli interesuje nas oferta banku internetowego nie będziemy mieli z nim bezpośredniego kontaktu, banki internetowe kontaktują się ze swoimi klientami wyłącznie przez internet, telefonicznie lub za pomocą poczty tradycyjnej. W każdym razie niezależnie od tego czy wybrana przez nas lokata jest ofertą banku komercyjnego czy internetowego aby założyć depozyt musimy wypełnić odpowiedni formularz na oficjalnej stronie banku, sprawdzając poprawność adresu internetowego banku, wiele stron internetowych podszywa się pod prawdziwe banki, różnica pomiędzy ich stornami internetowym to często kwestia jednej litery. Po wysłaniu formularza zakładającego lokatę online, na adres emaliowy otrzymamy numer konta bankowego na który powinniśmy przelać oszczędnościowe, wiadomość powinna zawierać wszystkie szczegółowe informacje związane z założeniem lokaty przez internet.

  Lokata w Meritum banku kusi

  W ostatnim czasie banki miały ewidentną tendencję do tego aby dawać swoim klientom możliwość otwarcia lokaty na krótki okres czasu. Z tego szablonu wyłamał się jednak Bank Pocztowy, który oferuje dzisiaj depozytariuszom lokatę opiewającą na 36 miesięcy.

  Jest to jednak bardzo długi okres zamrożenia środków finansowych. Porównanie lokat bankowych w ostatnim czasie wypada względnie blado. Okazuje się bowiem, że nie dość, że nie mamy co liczyć na lokaty o określonym oprocentowaniu to dodatkowo musimy zadowolić się depozytem, który nie oferuje dłuższego czasu lokacji niż pół roku. Anki ewidentnie mają jednak związane ręce, bowiem muszą dostosować się do warunków rynkowych. Są jednak instytucje , które starają się obalać pewne mity. I tym bankiem w kwietniu bieżącego roku był Meritum bank. Co ciekawe tak długa lokata nie nakłada na nas obowiązku braku możliwości zerwania depozytu. Możemy to zrobić w dowolnie wybranym przez siebie momencie.   Lokata w Meritum banku oprocentowana jest na poziomie 4,17%. To więcej niż oferują dzisiaj pozostałe instytucje finansowe. Dodatkowo w ofercie meritum banku w dalszym ciągu możliwy jest rachunek oszczędnościowy, którego oprocentowanie równe jest 3,5 5. Maksymalny depozyt jaki można na nim trzymać to kwota o wartości 200 tysięcy złotych. Meritum bank w ostatnich dniach chciał pokonać konkurencje.

  Wybitnie wysoko oprocentowana lokata to nie jest jego jedyna propozycja. Otóż klienci mogą dzisiaj również korzystać z kredytu dla firm. Mieszkańcy Gdyni , którzy interesują się finansami i ekonomią mogą wziąć udział w sympozjach oraz warsztatach organizowanych przez bank. Do tej pory ów bank znany był jedynie z atrakcyjnych lokat. Dzisiaj stara się zdobyć nasze zaufanie także na innych polach. Czy mu się to uda? Czas pokaże!